TNPW06032K67DHTA
Mfr.Part #
TNPW06032K67DHTA
Description
RES 2.67K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Resistance :
2.67kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW06032K67DHTA
Vishay / Dale TNPW06032K67DHTA
TNPW Series, Thin Film, 2.67kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C