TNPW06032K64DHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K64DHEA
Description
RES 2.64K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.64kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW06032K64DHEA
Vishay / Dale TNPW06032K64DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.64kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C