TNPW06032K64BEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K64BEEA
Description
RES 2.64K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Number of Pins :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
2.64kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW06032K64BEEA
Vishay / Dale TNPW06032K64BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.64kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C