TNPW06032K61BHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K61BHEA
Description
RES 2.61K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.61kOhms
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06032K61BHEA
Vishay / Dale TNPW06032K61BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.61kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C