TNPW06032K58BEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K58BEEA
Description
RES 2.58K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
2.58kOhms
Datasheets
TNPW06032K58BEEA
Vishay / Dale TNPW06032K58BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.58kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C