TNPW06032K55FEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K55FEEA
Description
RES 2.55K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.55kOhms
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06032K55FEEA
Vishay / Dale TNPW06032K55FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.55kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C