TNPW06032K55BHTA
Mfr.Part #
TNPW06032K55BHTA
Description
RES 2.55K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
2.55kOhms
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW06032K55BHTA
Vishay / Dale TNPW06032K55BHTA
TNPW Series, Thin Film, 2.55kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C