TNPW06032K49FHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K49FHEA
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
2.49kOhms
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06032K49FHEA
Vishay / Dale TNPW06032K49FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.49kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C