TNPW06032K46BETA
Mfr.Part #
TNPW06032K46BETA
Description
RES 2.46K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Resistance :
2.46kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06032K46BETA
Vishay / Dale TNPW06032K46BETA
TNPW Series, Thin Film, 2.46kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C