TNPW06032K43BXTA
Mfr.Part #
TNPW06032K43BXTA
Description
RES 2.43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
2.43kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW06032K43BXTA
Vishay / Dale TNPW06032K43BXTA
TNPW Series, Thin Film, 2.43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C