TNPW06032K40DHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K40DHEA
Description
RES 2.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
2.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06032K40DHEA
Vishay / Dale TNPW06032K40DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C