TNPW06032K40BEEN
Mfr.Part #
TNPW06032K40BEEN
Description
RES 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.4kOhms
Tape and Reel (TR)
Published :
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW06032K40BEEN
Vishay / Dale TNPW06032K40BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C