TNPW06032K37FEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K37FEEA
Description
RES 2.37K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.37kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06032K37FEEA
Vishay / Dale TNPW06032K37FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.37kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C