TNPW06032K37BEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K37BEEA
Description
RES 2.37K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
Unknown
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
2.37kOhms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
13 Weeks
Published :
Length :
1.6002mm
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW06032K37BEEA
Vishay / Dale TNPW06032K37BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.37kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C