TNPW06032K32BYEA
Mfr.Part #
TNPW06032K32BYEA
Description
RES 2.32K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Resistance :
2.32kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW06032K32BYEA
Vishay / Dale TNPW06032K32BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.32kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C