TNPW06032K21DETA
Mfr.Part #
TNPW06032K21DETA
Description
RES 2.21K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
2.21kOhms
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW06032K21DETA
Vishay / Dale TNPW06032K21DETA
TNPW Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C