TNPW06032K21BECN
Mfr.Part #
TNPW06032K21BECN
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
2.21kOhms
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
2.012816mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Depth :
850μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Width :
800μm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW06032K21BECN
Vishay / Dale TNPW06032K21BECN
TNPW Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C