TNPW06032K20FHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K20FHEA
Description
RES 2.2K OHM 1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.2kOhms
Tolerance :
±1%
Length :
1.6mm
Depth :
850μm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06032K20FHEA
Vishay / Dale TNPW06032K20FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C