TNPW06032K20DEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K20DEEA
Description
RES 2.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.2kOhms
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW06032K20DEEA
Vishay / Dale TNPW06032K20DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C