TNPW06032K20BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06032K20BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Height :
558.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Published :
Resistance :
2.2kOhms
Datasheets
TNPW06032K20BETA
Vishay / Dale TNPW06032K20BETA
TNPW Series, Thin Film, 2.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C