TNPW06032K15FEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K15FEEA
Description
RES 2.15K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.15kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW06032K15FEEA
Vishay / Dale TNPW06032K15FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.15kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C