TNPW06032K05FHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K05FHEA
Description
RES 2.05K OHM 1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
2.05kOhms
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW06032K05FHEA
Vishay / Dale TNPW06032K05FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.05kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C