TNPW06032K03BECN
Mfr.Part #
TNPW06032K03BECN
Description
RES 2.03K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
2.03kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06032K03BECN
Vishay / Dale TNPW06032K03BECN
TNPW Series, Thin Film, 2.03kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C