TNPW060329K4FEEA
Mfr.Part #
TNPW060329K4FEEA
Description
RES 29.4K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
29.4kOhms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060329K4FEEA
Vishay / Dale TNPW060329K4FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C