TNPW060329K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060329K4BETA
Description
RES 29.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
29.4kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TNPW
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060329K4BETA
Vishay / Dale TNPW060329K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C