TNPW060329K1BETA
Mfr.Part #
TNPW060329K1BETA
Description
RES 29.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
29.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060329K1BETA
Vishay / Dale TNPW060329K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 29.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C