TNPW0603294RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603294RBEEA
Description
RES 294 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
294Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
558.8μm
Width :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW0603294RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603294RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 294Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C