TNPW0603294KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603294KBYEA
Description
RES 294K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Resistance :
294kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603294KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603294KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 294kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C