TNPW060328R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060328R7BEEA
Description
RES 28.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
28.7Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060328R7BEEA
Vishay / Dale TNPW060328R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 28.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C