TNPW060328K7FHTA
Mfr.Part #
TNPW060328K7FHTA
Description
RES 28.7K OHM 1% 1/10W 0603
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Resistance :
28.7kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060328K7FHTA
Vishay / Dale TNPW060328K7FHTA
TNPW Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C