TNPW060328K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW060328K7DEEA
Description
RES 28.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
28.7kOhm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
TNPW060328K7DEEA
Vishay / Dale TNPW060328K7DEEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 28.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C