TNPW060328K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060328K7BEEA
Description
RES 28.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
838.2μm
Height :
558.8μm
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
28.7kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060328K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060328K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C