TNPW060328K0BEEC
Mfr.Part #
TNPW060328K0BEEC
Description
RES 28K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
28kOhms
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060328K0BEEC
Vishay / Dale TNPW060328K0BEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 28kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C