TNPW0603287RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603287RDHEA
Description
RES 287 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
50V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 75V
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Resistance :
287Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603287RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603287RDHEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 287Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C