TNPW0603287RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603287RDETA
Description
RES 287 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
287Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603287RDETA
Vishay / Dale TNPW0603287RDETA
TNPW Series, Thin Film, 287Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C