TNPW0603280RDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603280RDHTA
Description
RES 280 OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
280Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603280RDHTA
Vishay / Dale TNPW0603280RDHTA
TNPW Series, Thin Film, 280Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C