TNPW0603280RBECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603280RBECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 280 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
280Ohms
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603280RBECN
Vishay / Dale TNPW0603280RBECN
TNPW Series, Thin Film, 280Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C