TNPW0603280KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603280KBECN
Description
RES 280K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
280kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603280KBECN
Vishay / Dale TNPW0603280KBECN
TNPW Series, Thin Film, 280kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C