TNPW060327R4DEEA
Mfr.Part #
TNPW060327R4DEEA
Description
RES 27.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Resistance :
27.4Ohms
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060327R4DEEA
Vishay / Dale TNPW060327R4DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C