TNPW060327R4BETA
Mfr.Part #
TNPW060327R4BETA
Description
RES 27.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
27.4Ohms
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060327R4BETA
Vishay / Dale TNPW060327R4BETA
TNPW Series, Thin Film, 27.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C