TNPW060327R4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060327R4BEEA
Description
RES 27.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Thin Film
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6002mm
Resistance :
27.4Ohms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW060327R4BEEA
Vishay / Dale TNPW060327R4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C