TNPW060327R1BHTA
Mfr.Part #
TNPW060327R1BHTA
Description
RES 27.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
27.1Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060327R1BHTA
Vishay / Dale TNPW060327R1BHTA
TNPW Series, Thin Film, 27.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C