TNPW060327R0DEEA
Mfr.Part #
TNPW060327R0DEEA
Description
RES 27 OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
27Ohms
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060327R0DEEA
Vishay / Dale TNPW060327R0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C