TNPW060327R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060327R0BEEA
Description
RES 27 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
27Ohms
Width :
838.2μm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060327R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060327R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C