TNPW060327K4FHTA
Mfr.Part #
TNPW060327K4FHTA
Description
RES 27.4K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
27.4kOhms
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060327K4FHTA
Vishay / Dale TNPW060327K4FHTA
TNPW Series, Thin Film, 27.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C