TNPW060327K4FHEA
Mfr.Part #
TNPW060327K4FHEA
Description
RES 27.4K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
27.4kOhms
Supplier Device Package :
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW060327K4FHEA
Vishay / Dale TNPW060327K4FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C