TNPW060327K1BHTA
Mfr.Part #
TNPW060327K1BHTA
Description
RES 27.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Published :
Resistance :
27.1kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060327K1BHTA
Vishay / Dale TNPW060327K1BHTA
TNPW Series, Thin Film, 27.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C