TNPW060327K1BECN
Mfr.Part #
TNPW060327K1BECN
Description
RES 27.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
27.1kOhms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060327K1BECN
Vishay / Dale TNPW060327K1BECN
TNPW Series, Thin Film, 27.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C