TNPW060327K0DEEA
Mfr.Part #
TNPW060327K0DEEA
Description
RES 27K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
27kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060327K0DEEA
Vishay / Dale TNPW060327K0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C