TNPW0603277KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603277KBEEN
Description
RES 277K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
277kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603277KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603277KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 277kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C